کتاب استهبان در دفاع مقدس

کتاب استهبان در دفاع مقدس، اثر شاخص استان فارس در سال ۱۳۹۸، جامع ­ترین، کامل­ ترین و مستندترین کتاب در بیان نقش مردم و ایثارگران استهبان در سال ­های دفاع مقدس است که حاصل بیش از ده سال پژوهش و تحقیق نویسنده و پژوهشگر استهبانی محمدجواد اسلامی می­ باشد.

 

 

این اثر متنی بسیار روان و سلیس دارد و بسیار تاثیر گذار است. روایتی شیوا و زیبا از جان فشانی­ ها، ایثار، مقاومت و ایمان مردم و رزمندگان عزیز در دوران دفاع مقدس است. در بخش ­هایی از کتاب بیان این دلاوری­ ها و مقاومت ­ها چنان زیبا به تصویر کشیده شده که تا عمق جان خواننده نفوذ می­ کند. متن بی­اندازه تأمل برانگیز و اثرگذار است تا جایی که خواننده را هرلحظه با خود همراه ساخته و تا قلب روایت می­ کشاند و ناخود آگاه اشک بر دیدگان می ­آورد.

کتاب استهبان در دفاع مقدس، فاخرترین اثری است که تاکنون درباره­ی فرهنگ و تمدن خطه استهبان نوشته شده است. درباره ­ی این کتاب، نمی­ توان اغراق ­أمیز وگزاف ­گویانه سخن گفت، زیرا سرتاسر کتاب روایت پاک و مخلصانه ­ی شهیدان شاهد و پاک ومطهر است و در محضر شهدا، گزافه­ گویی و مبالغه نویسی موجب رنجش شاهدانی است که از افق متعالی عندالهی نظاره ­گرند.

این دایره­ المعارف کم­ نظیر در صفحات ابتدایی مقدمه­ ی 4 فرمانده ­ی دوران دفاع مقدس را در خود جای داده و شهرستان استهبان را معرفی کرده­ و در 14 فصل بدین شرح سامان یافته­ است:

١_ از نگاه آمار ٢_ اولین ­ها ٣_ عملیات­ ها ۴_ خطوط پدافندی ۵_ سایر مأموریت‌ها ۶_ یگان ­ها، گردان­ ها و واحدهای تشکیل شده ٧_ آزادگان ٨_ پشتیبانی مردمی ٩_ مهاجرین جنگ تحمیلی ١٠_ زنان و دفاع مقدس ١١_ امور فرهنگی و تبلیغات ١٢_ روایت عشق ١٣_ از منظر فرماندهان ١۴_ ملحقات و تصاویر

علاوه بر عکس­ های بسیار جذابی که در کتاب مورد استفاده قرار گرفته، آمار، جدول­ ها و نمودارها اطلاعات بسیار جامع و کاملی از وضعیت ایثارگران شهرستان به دست می­ دهد. همچنین فن­آوری واقعیت افزوده از ویژگی­ های بارز کتاب می­ باشد.

مطالعه­ ی این کتاب را به همه ­ی علاقمندان، پژوهشگران، هنرمندان، داستان­ نویسان، مستندسازان و عموم مردم، به ­ویژه جوانان و نوجوانان توصیه می­ کنیم.

نرم افزار واقعیت افزوده کتاب "استهبان در دفاع مقدس"

کتاب استهبان در دفاع مقدس مجهز به فناوری واقعیت افزوده می باشد.

مخاطبین محترم کتاب می توانند با استفاده از این نرم افزار (که در قالب اندروید برنامه نویسی شده است) به فیلم های موجود در کتاب دسترسی داشته باشند.

(در صورت وجود مشکل در دریافت و یا نصب نرم افزار با شماره 09171324337 تماس بگیرید.)

 

فیلم آموزش استفاده از نرم افزار